وبلاگ

fax.ir

یکی از پروژه های متفاوت گروه فلت مد تا کنون، ساخت انیمیشن معرفی “فکس اینترنتی” بوده. سناریو و داستان خیلی ساده بود : سیستمی که در عین مهیا کردن امکان دریافت و ارسال فکس با استفاده از اینترنت، اشکالات فکس قدیمی رو نداره و دسترسی آسونی رو برای کاربر ایجاد می کنه.

مثل همیشه، اولین کاری که باید انجام میدادیم، پیاده کردن اطلاعات و محتوای بدست اومده برمبنای “بیان مسئله” و “حل مشکل” بود.

حالا یک تنالیته از رنگ های روشن رو برای کار انتخاب کردیم که این انتخاب با توجه به شعار “فکس دات آی آر، بر فراز ابرها” انجام شده بود.

1-Story-blog

Frames-blog

در فرآیند تصویر سازی سعی کردیم با استفاده از کاراکترها و همینطور خلاقیت کارشناسان هنری مون، تصاویر جالبی ارائه کنیم. البته تغییراتی که در مرحله آخر کار نسبت به دکوپاژ داستان انجام شد- مثل تغییر رنگ بعضی پلان ها – کمک شایانی به بهتر شدن ارتباط تصاویر کرد.

 

2-Fax-blog

 

3-Phone_00000-blog

مدل سازی حرکات داینامیک

در پروژه فکس دات آی آر تصاویر مربوط به دستگاه فکس، گوشی های موبایل و ورق های کاغذ به طور ویژه مدل سازی شدن. تکسچر دهی در این مرحله از کار از اهمیت بالایی برخوردار هست تا مدلهای سه بعدی طراحی شده، در زمینه دو بعدی موشن گرافیک به صورت متناسب خودش رو نشون بده. از اونجا که پیشتر از این نمونه های ضعیفی از انجام این فرآیند رو در کارهای دیگه ای دیده بودیم، سعی کردیم که این اتفاق برای پروژه ما نیفته.

با اینکه شما تنها در ثانیه ای ریختن کاغذ ها و یا افتادن گوشی تلفن همراه رو می بینید، اما از اونجایی که ارتباط پیچیده ای برای انجام این حرکات نیاز هست، زمان و مهارت زیادی برای بدست اومدن این صحنه ها صرف می شه. به عنوان مثال، برای بدست آوردن صحنه ی ریختن کاغذها روی زمین، حدود ۱۰۰ بار و از زوایای مختلف کاغذها رو روی زمین ریختیم تا درنهایت حرکتی که مد نظر ما بود ایجاد بشه. همینطور برای افتادن گوشی های موبایل و دستگاه فکس هم این مراحل انجام شد.

کل زمان مورد نیاز برای انجام این پروژه یک ماه و زمان انیمیت کردن این موشن گرافیک ۱۷ روز بوده. نرم افزارهای مورد استفاده در تصویر سازی Photoshop و illustrator بوده و برای انیمیت کردن کار از AfterEffect وC4D استفاده شده.

 

2-Fax-blog

 

موزیک

موزیک این انیمیشن از آلات موسیقی جز پیروی می کنه که البته با اضافه کردن خلاقیت هایی، تلاش شده تا موزیک، نسبت به داستان هماهنگ باشه. در عین حال که تمامی سازها مجازی یا اصطلاحا VST هستند، حس موسیقی زنده در جریان انیمیشن به وضوح دیده میشه، به علاوه اینکه؛ افکت های صوتی موجود، در درک حرکت عناصر در کل داستان کمک بسزایی کرده.

 

پورابراهیمfax.ir
به اشتراک گذاشتن

نظر دهید