وبلاگ

تِـداِکس

موشن گرافیکِ تِـداِکس

سناریو:

وقتی قرار شد سناریو تـداِکـس رو بنویسیم شروع به بررسی و مطالعه در مورد تِـد کردیم تا ببینیم تـد اصلاً چی هست، به چه درد مردم میخوره و چه کسانی می تونند مخاطب اون باشند؟
جواب این بود: تـد کنفرانسیه که می تونه برای همه مردم ارزشمند باشه؛ چرا که میتونه یک طرز فکر ایجاد کنه، ایده هایی در مورد راه کسب و کار در ذهن مردم به وجود بیاره و حتی مسیر زندگی رو برای مخاطبان روشن‌تر کنه…
به عبارت دیگه هر چیز ارزشمندی می تونه از دل این کنفرانس بیرون بیاد، که “البتّه” این بستگی به خود افرادی داره که در این کنفرانس حضور دارن.
بنابراین سناریو طوری نوشته شد که تقریبا عمده‌ی افراد جامعه بتونن متوجه اهمیت تـد بشن.

تصویر سازی:

تصویرسازی تـد از یک نگاه نو برخوردارِ، چه در انتخاب رنگ و چه در نوعِ نگاه سعی کردیم کاملاً متفاوت از دیگر کار های قبلی تیم ما باشه، پس در همون شروع کار متوجه شدیم در بعضی قسمت های موشن نیاز به مدل سازی و حرکت داینامیک برای مانُور بیشتر آبجکت‌ها داریم.
اما در مورد مفهوم پنهان کار؛ اگه تو دل این موشن به قطره های آب مانندی که تقسیم به قطره های کوچک‌تر می‌شوند دقت کرده باشید، متوجه میشید که به نحوی خواستیم به وجود اومدن ایده، از داخل ایده‌ی دیگه رو تـم داستان قرار داده باشیم و در عین حال زیبایی خاصی به کار بدیم.

 

انیمیت این کار واقعا مشکل بود؛ چرا که به خاطر جزئیات زیاد و لازم، نیاز به فکر و زمان زیادی داشت. همینطور ارتباط آبجکت های دو بعدی و سه بعدی هم به وضوح مشخصه.
در مورد زمان باید بگم برای ساخت این موشن حدود یک ماه زمان صرف شده و نرم افزارهای مورد استفاده برای تصویر سازی PhotoShop و Illustrator و برای انیمِیت After effects و Cinema4D بودن.

 

 

موزیک:

تو آهنگ‌سازی موسیقی متن این کار از فضای روشن تو گامِ ماژور استفاده شده، به این منظور که نسبت به متن و تصویر فضای امید بخشی ایجاد کنه، و در کل صدای گوینده و صدای موزیک در پس زمینه به خوبی شنیده بشه.
و در آخر متن گوینده به سادگی و به درک شونده‌ترین شکل، اون هم به دو زبان فارسی و انگلیسی توسط صداهای متفاوت روایت شده…

 

نسخه‌ی فارسی گوینده

نسخه‌ی انگلیسی گوینده

سبحان ولی خانیتِـداِکس
به اشتراک گذاشتن

نظر دهید

Related Posts